Czy zostałbyś przez szefa ponownie zatrudniony?

www.RozmowaRekrutacyjna.plDo listy zakazanych słów zaczynających się na literę „K” dołączył „Kryzys”.

Są firmy, które zwalniają pracowników. Są także firmy, które oferują nowy podział prac w zespole, zmniejszenie wymiaru etatu i idące za tym zmniejszenie wynagrodzeń. Jest to rozwiązanie pomagające przetrwać złą koniunkturę na rynku i w zarządzaniu nosi nazwę work sharing.

Work sharing zmniejsza obciążenia pracodawcy poprzez obniżenie budżetu płac i pozwala uniknąć trudnych procesów zwolnień. Pracownicy, w ramach solidarności społecznej, mogą ocalić dzięki temu swoje miejsca pracy. Jednak nie wszyscy akceptują gorsze warunki zatrudnienia. Najlepsi często odchodzą, rotacja wymusza pracę ponad siły, spada motywacja do pracy tych, którzy zostali i musieli obniżyć swój standard życia po redukcji pensji. W zespole pojawia się nieufność, że nawet gdy sytuacja firmy na rynku ulegnie poprawie poprzednie warunki umowy nie zostaną przywrócone.

 

Czy warto więc korzystać z work sharingu zamiast zwalniać, skoro tyle samo argumentów jest „za” jak i „przeciw” temu rozwiązaniu? A jeśli zwalniać to kogo w pierwszej kolejności?

 

Moja znajoma jest dyrektorem w dużej, międzynarodowej firmie działającej w sektorze usług finansowych. Tą branżę szczególnie dotknął kryzys, a więc i zwolnienia. Nie zdecydowała się na work sharing. Zwolniła jedną osobę z zespołu. Zapytałam jakim kryterium kierowała się przy jej wyborze, bo przecież zawsze jest to dla przełożonego trudna decyzja. Powiedziała, że zadała sobie proste pytanie: „Której osoby ze swojego zespołu nie zatrudniłabym ponownie?” I ją zwolniła.

 

A czy Ty zostałbyś przez swojego szefa ponownie zatrudniony?


Zaproszenie do Akademii Bogatego Człowieka


Zapraszam Cię do Akademii Bogatego CzłowiekaSkoro dotarłeś aż tutaj, zapraszam Cię do dokonania jeszcze jednego odkrycia. Za chwilę (jeszcze przed oficjalną premierą) otrzymasz link do naszego najnowszego projektu. Dzięki niemu znajdziesz odpowiedzi na pytania: jak mądrzej zarabiać, jak zdobyć lepszą pracę, jak awansować i dostać podwyżkę, jak odkryć i zrealizować własne pomysły na biznes, jak monetyzować swoją wiedzę, jak zacząć skutecznie inwestować i zarządzać zarobionymi pieniędzmi i co najważniejsze: jak prowadzić bogate życie.

Akademia Bogatego Człowieka, bo o niej piszę, to społeczność pozytywnych ludzi, którzy wierzą, że prowadzenie bogatego życia to wynik decyzji i konsekwentnego działania, a nie tylko ilości zarabianych pieniędzy. Ponieważ czytasz mojego bloga, z pewnością zależy Ci na tym aby więcej zarabiać i cieszyć się bogatym życiem.

W Akademii Bogatego Człowieka premiujemy ludzi potrafiących się zaangażować i podejmować szybkie decyzję. Dlatego też zapisz się na listę informacyjną AKADEMII BOGATEGO CZŁOWIEKA już teraz, jeszcze przed jej premierą.

Tak, jestem zainteresowany Akademią Bogatego Człowieka


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *