Jak twardo zarządzać?

Inka zapytała, jak zarządzać twardo, ale nie agresywnie.

Cóż, zarządzanie ludźmi oznacza cały czas balansowanie na cienkiej linie pomiędzy presją na realizację zadań a nastawieniem na podwładnych i empatią jaką mamy wczuwając się w ich – trudną nieraz – sytuację.

Lubię zarządzanie ludźmi przyrównywać do wychowania dzieci. Będąc mamą dwulatka dosyć często jestem wystawiana na różnego rodzaju próby. Z całym przekonaniem mogę powiedzieć, że pracownicy działają bardzo podobnie. Od czasu do czasu sprawdzają granice, jakie wyznaczyłaś jako przełożona – czy aby na pewno nie można ich przesunąć? Czy podjęte pół roku temu zobowiązania są cały czas aktualne? A może jeśli czegoś nie zrobię, nikt nie zauważy? A może trzeba ustalić nowe zasady? A jak kilka ostatnich razy się udało, to może po raz kolejny mi się uda?

Uważam, że sukces zarządzania leży w jasnej i otwartej komunikacji swoich oczekiwań i konsekwentnym ich egzekwowaniu. To zwykle nazywa się rządami silnej ręki. W pracy jest  czas dyskusji, decyzji i determinacji do wdrożenia decyzji w życie. Niedobrze jest, gdy etapy te są pomieszane i pracownicy nie wiedzą, na jakim etapie teraz są. Albo udają, że nie wiedzą. Twoim zadaniem jako szefowej jest im to uświadomić.

A jak nie robić tego agresywnie? Nie krzyczeć oczywiście, nie wypominać w nieskończoność, nie uogólniać, nie mścić się, nie tracić kontroli nad tym co się robi i mówi a w zamian postępować sprawiedliwie i uczciwie wobec wszystkich. Pracownicy to docenią po czasie, bo nic tak nie daje poczucia bezpieczeństwa w pracy jak jasne reguły gry. Polecam – stosuję od dawna z dużym powodzeniem:)


Zaproszenie do Akademii Bogatego Człowieka


Zapraszam Cię do Akademii Bogatego CzłowiekaSkoro dotarłeś aż tutaj, zapraszam Cię do dokonania jeszcze jednego odkrycia. Za chwilę (jeszcze przed oficjalną premierą) otrzymasz link do naszego najnowszego projektu. Dzięki niemu znajdziesz odpowiedzi na pytania: jak mądrzej zarabiać, jak zdobyć lepszą pracę, jak awansować i dostać podwyżkę, jak odkryć i zrealizować własne pomysły na biznes, jak monetyzować swoją wiedzę, jak zacząć skutecznie inwestować i zarządzać zarobionymi pieniędzmi i co najważniejsze: jak prowadzić bogate życie.

Akademia Bogatego Człowieka, bo o niej piszę, to społeczność pozytywnych ludzi, którzy wierzą, że prowadzenie bogatego życia to wynik decyzji i konsekwentnego działania, a nie tylko ilości zarabianych pieniędzy. Ponieważ czytasz mojego bloga, z pewnością zależy Ci na tym aby więcej zarabiać i cieszyć się bogatym życiem.

W Akademii Bogatego Człowieka premiujemy ludzi potrafiących się zaangażować i podejmować szybkie decyzję. Dlatego też zapisz się na listę informacyjną AKADEMII BOGATEGO CZŁOWIEKA już teraz, jeszcze przed jej premierą.

Tak, jestem zainteresowany Akademią Bogatego Człowieka


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *