Problem z podejmowaniem decyzji

Rafał zadał mi pytanie:

Czy osoba znająca swoja wadę jaką jest niepewność siebie (podejmowania decyzji) może zostać dobrym managerem? Nad czym należy pracować, aby zminimalizować te wadę i osiągnąć zamierzony cel?

Rafale, jestem głęboko przekonana, że osoba mająca trudności z podejmowanie decyzji nie powinna zasiadać na fotelu managera. Główne zadanie managera to rozwiązywanie problemów jakie pojawiają się w zarządzanym przez niego kawałku biznesu. Nie wyobrażam sobie, że ktoś może to robić, jeśli nie potrafi podjąć decyzji czy iść w prawo czy w lewo albo nie radzi sobie emocjonalnie z przyjęciem odpowiedzialności za skutki swoich decyzji.

Na coachingu kariery zdarza mi się pracować z managerami, którzy mają problem z podejmowaniem decyzji. Zżera ich wewnętrzna niepewność czy dobrze zrobili i ze wszystkim biegają do przełożonego. Wyznaczam im wtedy zadanie podobne do tego – jeśli pod koniec dnia nie będziesz potrafił podjąć decyzji, rzucaj monetą.

To proste zadanie zwykle pomaga im uświadomić sobie, że nie jest do końca prawdą, że nie wiedzą co robić. Boją zdać się na ślepy los i podejmują decyzję przed końcem dnia. Czyli właściwe rozwiązanie jednak istnieje.

Niektórzy natomiast w wyniku tego ćwiczenia przekonują się, że nawet jeśli zdają się na ślepy los, to i tak.. żyją. Może to być bardzo twórcze odkrycie, zwłaszcza wtedy gdy wydaje nam się, że od naszych decyzji zależą losy całej firmy i że mają one wiekopomny wpływ na pokolenia. Uświadomienie sobie, że jestem małym trybikiem w machinie Wszechświata pomaga nabrać do siebie właściwego dystansu. Jak również danie sobie prawa do popełniania błędów. Tylko ten, kto nic nie robi, nie popełnia błędów – ale tylko głupiec popełnia ten sam błąd dwa razy. Niech więc tam maksyma prowadzi Cię przez zawodowe życie.


Zaproszenie do Akademii Bogatego Człowieka


Zapraszam Cię do Akademii Bogatego CzłowiekaSkoro dotarłeś aż tutaj, zapraszam Cię do dokonania jeszcze jednego odkrycia. Za chwilę (jeszcze przed oficjalną premierą) otrzymasz link do naszego najnowszego projektu. Dzięki niemu znajdziesz odpowiedzi na pytania: jak mądrzej zarabiać, jak zdobyć lepszą pracę, jak awansować i dostać podwyżkę, jak odkryć i zrealizować własne pomysły na biznes, jak monetyzować swoją wiedzę, jak zacząć skutecznie inwestować i zarządzać zarobionymi pieniędzmi i co najważniejsze: jak prowadzić bogate życie.

Akademia Bogatego Człowieka, bo o niej piszę, to społeczność pozytywnych ludzi, którzy wierzą, że prowadzenie bogatego życia to wynik decyzji i konsekwentnego działania, a nie tylko ilości zarabianych pieniędzy. Ponieważ czytasz mojego bloga, z pewnością zależy Ci na tym aby więcej zarabiać i cieszyć się bogatym życiem.

W Akademii Bogatego Człowieka premiujemy ludzi potrafiących się zaangażować i podejmować szybkie decyzję. Dlatego też zapisz się na listę informacyjną AKADEMII BOGATEGO CZŁOWIEKA już teraz, jeszcze przed jej premierą.

Tak, jestem zainteresowany Akademią Bogatego Człowieka


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *