Dlaczego chcesz być managerem?

powody zostania managerem?Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym dlaczego chcesz być managerem?

Prowadząc coaching kariery otrzymuję na to pytanie różne odpowiedzi:
– bo chcę mieć poczucie wpływu
– bo chcę więcej zarabiać
– bo chcę się sprawdzić
– bo szukam nowych wyzwań
– bo uważam, że mam jakąś wiedzę i chcę się dzielić nią z innymi
– bo to jest normalne, że chce się iść do góry
– bo na swoim stanowisku niczego więcej się nie nauczę
– bo większość moich znajomych już awansowała, a wcale nie są mądrzejsi ode mnie
– bo nikt mi nie będzie mówił co mam robić
– bo nie po to tyle lat się uczyłam, żeby…
– bo lubię pomagać innym
– ……………

Na Twojej ścieżce kariery stoi więc teraz najważniejsze pytanie: jakie jest Twoje „dlaczego”?

Im większe jest Twoje „dlaczego”, tym więcej znajdziesz w sobie motywacji i tym większe koszty jesteś w stanie zaakceptować, by móc zrealizować swoje marzenia.

I drugie, równie ważne pytanie: Czy awans jest jedyną drogą do realizacji potrzeb stojących za Twoim „dlaczego”?

Nie pytam Cię o to bez powodu. W życiu spotkałam zbyt wiele osób, które miały mylne wyobrażenie o pracy managera. Osiągnięcie takiego celu zawodowego nie dawało więc możliwości spełnienia ich oczekiwań.

I znam tyleż samo takich, które z różnych powodów postawiły sobie za punkt honoru awans na managera, nie będąc do tego wystarczająco dobrze przygotowanym. Czy lepiej być zbierającym oklaski specjalistą czy managerem rozbijającym sobie głowę o kolejne mury?

Oczywiście, nikt nie urodził się managerem i zarządzania ludźmi można i należy się uczyć. Zawsze warto jednak zacząć od siebie: rozwinąć swoje kompetencje osobiste, po to by móc skutecznie zarządzać innymi.

Z życzeniami odkrycia swojego „dlaczego”,

Angelika Śniegocka


Zaproszenie do Akademii Bogatego Człowieka


Zapraszam Cię do Akademii Bogatego CzłowiekaSkoro dotarłeś aż tutaj, zapraszam Cię do dokonania jeszcze jednego odkrycia. Za chwilę (jeszcze przed oficjalną premierą) otrzymasz link do naszego najnowszego projektu. Dzięki niemu znajdziesz odpowiedzi na pytania: jak mądrzej zarabiać, jak zdobyć lepszą pracę, jak awansować i dostać podwyżkę, jak odkryć i zrealizować własne pomysły na biznes, jak monetyzować swoją wiedzę, jak zacząć skutecznie inwestować i zarządzać zarobionymi pieniędzmi i co najważniejsze: jak prowadzić bogate życie.

Akademia Bogatego Człowieka, bo o niej piszę, to społeczność pozytywnych ludzi, którzy wierzą, że prowadzenie bogatego życia to wynik decyzji i konsekwentnego działania, a nie tylko ilości zarabianych pieniędzy. Ponieważ czytasz mojego bloga, z pewnością zależy Ci na tym aby więcej zarabiać i cieszyć się bogatym życiem.

W Akademii Bogatego Człowieka premiujemy ludzi potrafiących się zaangażować i podejmować szybkie decyzję. Dlatego też zapisz się na listę informacyjną AKADEMII BOGATEGO CZŁOWIEKA już teraz, jeszcze przed jej premierą.

Tak, jestem zainteresowany Akademią Bogatego Człowieka


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *