Jak zyskać na rocznej ocenie pracowniczej?

Jak co roku w wielu firmach pierwszy kwartał to czas rocznej oceny pracy za poprzedni rok. O tym ile masz do powiedzenia podczas tego spotkania decyduje w większości firma i jej kultura organizacyjna. Są firmy, w których pracownicy nie mają nic do powiedzenia, a są i takie w których pracownik dokonuje samooceny i ma okazję porozmawiać o niej potem ze swoim szefem.

Jeśli tak jest w Twojej firmie, jesteś na wygranej pozycji. Wykorzystaj ten czas na to, by się dobrze sprzedać jako pracownik. To, że zostałeś już przyjęty do pracy nie znaczy, że możesz przestać się reklamować i uświadamiać swoje zalety współpracownikom i szefowi.

Po pierwsze – przygotuj się do rozmowy. Im więcej faktów i konkretów podasz, tym bardziej wiarygodny będziesz.

Twoim celem podczas rozmowy oceniającej jest udowodnienie swojej wartości dla firmy. Nie wystarczy powiedzieć, że dobrze wykonujesz swoją pracę. Wielu szefów zarządzających kilkunastodobowymi zespołami często nawet nie wie co robią ich podwładni. Twoim zdaniem jest im to przypomnieć.

Dlatego wykorzystaj ten czas by przypomnieć się ze swoimi konkretnymi umiejętnościami i osiągnięciami z ubiegłego roku. Przygotowując się do rozmowy przejrzyj kalendarz z zeszłego roku, w którym zapisywałeś swoje zadania i to nad czym pracowałeś. Ile oszczędności czasu i pieniędzy przyniosła firmie Twoja praca? Ile pieniędzy przyniosłeś do firmy? Jeśli masz problem z odtworzeniem tych danych, zacznij prowadzić regularnie plik, w którym będziesz je zapisywać.

Ustal ze swoim przełożonym cele na nowy rok, także te rozwojowe. Jeśli masz podnieść swoje kompetencje w jakimś zakresie, to w jaki sposób to zrobisz? Czy zapiszesz się na kurs czy przydzielony zostanie Ci trener? Precyzyjne spisanie ustaleń pozwoli Ci lepiej rozliczyć się z tych zobowiązań za rok.

Zadaj też sobie pytanie co zrobiłeś w ubiegłym roku dla swojej kariery – czego się nauczyłeś, o jakie umiejętności poszerzyłeś swój wachlarz kompetencji, jakie szkolenia odbyłeś, jakie nowe zadania przyjąłeś na siebie?

Odpowiedź na to pytanie pomoże Ci ustalić, czy aby nie marnujesz czasu w swojej obecnej firmie.


Zaproszenie do Akademii Bogatego Człowieka


Zapraszam Cię do Akademii Bogatego CzłowiekaSkoro dotarłeś aż tutaj, zapraszam Cię do dokonania jeszcze jednego odkrycia. Za chwilę (jeszcze przed oficjalną premierą) otrzymasz link do naszego najnowszego projektu. Dzięki niemu znajdziesz odpowiedzi na pytania: jak mądrzej zarabiać, jak zdobyć lepszą pracę, jak awansować i dostać podwyżkę, jak odkryć i zrealizować własne pomysły na biznes, jak monetyzować swoją wiedzę, jak zacząć skutecznie inwestować i zarządzać zarobionymi pieniędzmi i co najważniejsze: jak prowadzić bogate życie.

Akademia Bogatego Człowieka, bo o niej piszę, to społeczność pozytywnych ludzi, którzy wierzą, że prowadzenie bogatego życia to wynik decyzji i konsekwentnego działania, a nie tylko ilości zarabianych pieniędzy. Ponieważ czytasz mojego bloga, z pewnością zależy Ci na tym aby więcej zarabiać i cieszyć się bogatym życiem.

W Akademii Bogatego Człowieka premiujemy ludzi potrafiących się zaangażować i podejmować szybkie decyzję. Dlatego też zapisz się na listę informacyjną AKADEMII BOGATEGO CZŁOWIEKA już teraz, jeszcze przed jej premierą.

Tak, jestem zainteresowany Akademią Bogatego Człowieka


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *