Zwycięski zespół czyli jaki?

Mówi się, że lider jest tak dobry jak jego zespół. Wszyscy wiemy przecież, że za sukcesem himalaisty, który zdobywa Koronę Himalajów, sukcesem Billa Gates’a czy Jacka Welch’a stoją inni ludzi – zespół, który zbudowali. Nikt nie jest samoistną wyspą i nie osiąga szczytów samotnie. Chociaż jeden zwycięzca wypina pierś do orderu, to za jego sukcesem stoją ludzie – zespół, który go wspierał i przyczynił się do realizacji celów.

Co więc cechuje zwycięski zespół?

Osiąganie celów.  To najważniejsze zadanie dla zespołów. Aby było to możliwe, zespół powinien być spójny, poczuwający się do odpowiedzialności i kompetentny. Spójny zespół znaczy znacznie więcej niż suma pojedynczych jednostek. W spójności rodzi się synergia działania, wtedy gdy członkowie zespołu budują sukces na swoich mocnych stronach i wzajemnie się uzupełniają zamiast konkurowania ze sobą. W niespójnych zespołach trzeba spędzać czas na niekończących się spotkaniach po to by wszystko uzgodnić. Gdy z kolei zespół bierze na siebie odpowiedzialność, sam motywuje się do działania i wyznacza cele. Nie trzeba nad nim stać z kijem, poganiać i kontrolować.

Innowacyjność działania. Najlepsze zespoły doskonalą się poprzez innowacyjne działania. To szczególnie ważne w dobie globalizacji i Internetu, gdy przewagę konkurencyjną zdobywa się będąc w czymś pierwszym, zanim za chwilę wszyscy to skopiują.

Dobra atmosfera. W pracy spędzamy więcej czasu niż w domu, więc dlaczego nie miałoby nam tam być równie dobrze? Tylko zespoły w których jest dobra atmosfera są w stanie przetrwać. W przeciwnym wypadku ludzie będą z nich uciekać.

I choć wymieniłam dobrą atmosferę jako cechę zwycięskich zespołów na końcu, mogę powiedzieć, że jest to conditio sine qua non  do tego by mogły wydarzyć się dwa pozostałe, czyli osiąganie celów i innowacyjność. 

Może teraz zastanawiasz się w jaki sposób zbudować taki zespół? Odpowiedź znajdziesz w kolejnym wpisie:)


Zaproszenie do Akademii Bogatego Człowieka


Zapraszam Cię do Akademii Bogatego CzłowiekaSkoro dotarłeś aż tutaj, zapraszam Cię do dokonania jeszcze jednego odkrycia. Za chwilę (jeszcze przed oficjalną premierą) otrzymasz link do naszego najnowszego projektu. Dzięki niemu znajdziesz odpowiedzi na pytania: jak mądrzej zarabiać, jak zdobyć lepszą pracę, jak awansować i dostać podwyżkę, jak odkryć i zrealizować własne pomysły na biznes, jak monetyzować swoją wiedzę, jak zacząć skutecznie inwestować i zarządzać zarobionymi pieniędzmi i co najważniejsze: jak prowadzić bogate życie.

Akademia Bogatego Człowieka, bo o niej piszę, to społeczność pozytywnych ludzi, którzy wierzą, że prowadzenie bogatego życia to wynik decyzji i konsekwentnego działania, a nie tylko ilości zarabianych pieniędzy. Ponieważ czytasz mojego bloga, z pewnością zależy Ci na tym aby więcej zarabiać i cieszyć się bogatym życiem.

W Akademii Bogatego Człowieka premiujemy ludzi potrafiących się zaangażować i podejmować szybkie decyzję. Dlatego też zapisz się na listę informacyjną AKADEMII BOGATEGO CZŁOWIEKA już teraz, jeszcze przed jej premierą.

Tak, jestem zainteresowany Akademią Bogatego Człowieka


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *