3 aspekty zarządzania

Czytelnicy często pytają mnie w jaki sposób budować autorytet managera. Oprócz osobowości lidera, o której piszę tutaj, ważne jest by wyrobić sobie własny styl zarządzania. To jaki on będzie zależy od naszych indywidualnych predyspozycji i tego w jakim środowisku zawodowym funkcjonujemy. Trzy elementy, na jakie szczególnie warto zwrócić uwagę to styl komunikowania się, wygląd zewnętrzny oraz sposób podejmowania decyzji. 

Mężczyźni najpierw myślą, potem mówią. Kobiety mówią, żeby usłyszeć co myślą.

Sposób, w jaki przetwarzamy informacje to w dużej mierze zasługa naszych mózgów.  Różnice w komunikowaniu się mogą stać się przyczyną wielu nieporozumień, jeśli jesteś kobietą-szefem w męskim środowisku lub odwrotnie. Chcąc być lepiej zrozumianym warto dostosować swój język komunikacji do języka swojego rozmówcy. Kobiety, które dużo mówią mogą mieć problem z ustanowieniem swojej pozycji w milczącym męskim świecie. Nie zostaną zrozumiane przez swoich współpracowników, którzy czekają po prostu na zwięzłą odpowiedź na swoje pytanie.

Mężczyzna z kolei będzie atakowany przez swoje koleżanki, że nie angażuje się w dyskusję, podczas gdy w jego głowie będą kłębić się setki pomysłów. Ale nie będzie miał potrzeby o nich mówić. Powie o jednym, bo nie potrzebuje myśleć na głos aby usłyszeć, co myśli. 

Jak Cię widzą, tak Cię piszą. Twój strój świadczy o Tobie. Jeśli chcesz być traktowany jak manager, wyglądaj jak manager. Trudno jest zbudować autorytet chodząc w powyciąganych swetrach i workowatych dżinsach. To szef powinien wyznaczać standardy dress code w miejscu pracy – pracownicy go obserwują i naśladują. Jeśli chodzisz do pracy ubrany byle jak, dajesz przyzwolenie na taką bylejakość swoim pracownikom. 

Nie musisz odpowiadać od razu na wszystkie pytania. Niektórzy szefowie mają błędne przekonanie, że muszą od razu udzielać pracownikom odpowiedzi na pytania. Udzielają jej więc bez zastanowienia, a jeśli popełnią błąd to nie wiedzą, jak się z niego wycofać.

Niektóre decyzje wymagają chwili zastanowienia, inne konsultacji ze współpracownikami lub szefem. Przyzwyczajając pracowników do udzielania odpowiedzi natychmiast, nie tylko utrudniasz sobie kontakt w rozumem, ale także odcinasz sobie drogę do skonsultowania decyzji z innymi. A jeśli Twój szef ma inne zdanie niż to, które zaprezentowałeś pracownikowi możesz mieć problem. Szef może poczuć się pominięty i to go zdenerwuje, a raczej nikt nie zrobi kariery przy zdenerwowanym szefie.

 

 


Zaproszenie do Akademii Bogatego Człowieka


Zapraszam Cię do Akademii Bogatego CzłowiekaSkoro dotarłeś aż tutaj, zapraszam Cię do dokonania jeszcze jednego odkrycia. Za chwilę (jeszcze przed oficjalną premierą) otrzymasz link do naszego najnowszego projektu. Dzięki niemu znajdziesz odpowiedzi na pytania: jak mądrzej zarabiać, jak zdobyć lepszą pracę, jak awansować i dostać podwyżkę, jak odkryć i zrealizować własne pomysły na biznes, jak monetyzować swoją wiedzę, jak zacząć skutecznie inwestować i zarządzać zarobionymi pieniędzmi i co najważniejsze: jak prowadzić bogate życie.

Akademia Bogatego Człowieka, bo o niej piszę, to społeczność pozytywnych ludzi, którzy wierzą, że prowadzenie bogatego życia to wynik decyzji i konsekwentnego działania, a nie tylko ilości zarabianych pieniędzy. Ponieważ czytasz mojego bloga, z pewnością zależy Ci na tym aby więcej zarabiać i cieszyć się bogatym życiem.

W Akademii Bogatego Człowieka premiujemy ludzi potrafiących się zaangażować i podejmować szybkie decyzję. Dlatego też zapisz się na listę informacyjną AKADEMII BOGATEGO CZŁOWIEKA już teraz, jeszcze przed jej premierą.

Tak, jestem zainteresowany Akademią Bogatego Człowieka


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *