5 cech dobrego lidera

Może zastanawiałeś się nieraz co odróżnia dobrych liderów od słabych?

W jaki sposób osiągają dobre wyniki na swoich stanowiskach? Poniżej kilka pomysłów na to jak możesz zwiększyć swoją skuteczność jako lider.

1. Postaw bardziej na „kto” niż „co”. Ze wszystkich zasobów jakie posiadasz do dyspozycji, najważniejsze są zasoby ludzie. W ludziach tkwi Twój największy potencjał na sukces i największe zagrożenie poniesienia porażki. Otaczanie się najlepszymi ludźmi jest kluczowym warunkiem Twojego sukcesu jako managera.

2. Zamiast wydawać polecenia, zadawaj pytania. Jedną z najważniejszych umiejętności managera cenioną przez pracowników jest umiejętne korzystanie z pytań otwartych. Zamiast wydawać polecenia zadawaj pytania swoich współpracownikom, by dać im szansę zgłoszenia swoich pomysłów i pełnego zaangażowania się w realizację zadań. Coachingowy styl zarządzania powoli zaczyna już być standardem, a nie wielkim odkryciem.

3. Bądź odważny. Bycie managerem wymaga odwagi i działania. Firma płaci ci za podejmowanie decyzji. Wychodź pierwszy do tablicy, by pokazać swoim ludziom i szefowi, że stoisz na wysokości zadania. Nie czekaj, aż zgłosi się ktoś inny.

4. Nie czekaj na wielki sukces. Zadbaj o kilka mniejszych. Bycie dobrym liderem nie polega na byciu bohaterem jednego wieczoru, ale na robieniu wielu dobrych rzeczy każdego dnia. Idź więc do przodu małymi krokami.

5. Nie pozwól aby koniunktura decydowała o Twoim sukcesie lub porażce. Nawet w czasach kryzysu, niekorzystnego kursu waluty czy złamaniu się branży, są firmy które kwitną. Dobrzy liderzy będą dalej robić dobre rzeczy i osiągać dobre wyniki. Dlatego nie daj się ponieść czarnowidztwu i ogólnemu zniechęceniu.

Życzę powodzenia na drodze do doskonałości!


Zaproszenie do Akademii Bogatego Człowieka


Zapraszam Cię do Akademii Bogatego CzłowiekaSkoro dotarłeś aż tutaj, zapraszam Cię do dokonania jeszcze jednego odkrycia. Za chwilę (jeszcze przed oficjalną premierą) otrzymasz link do naszego najnowszego projektu. Dzięki niemu znajdziesz odpowiedzi na pytania: jak mądrzej zarabiać, jak zdobyć lepszą pracę, jak awansować i dostać podwyżkę, jak odkryć i zrealizować własne pomysły na biznes, jak monetyzować swoją wiedzę, jak zacząć skutecznie inwestować i zarządzać zarobionymi pieniędzmi i co najważniejsze: jak prowadzić bogate życie.

Akademia Bogatego Człowieka, bo o niej piszę, to społeczność pozytywnych ludzi, którzy wierzą, że prowadzenie bogatego życia to wynik decyzji i konsekwentnego działania, a nie tylko ilości zarabianych pieniędzy. Ponieważ czytasz mojego bloga, z pewnością zależy Ci na tym aby więcej zarabiać i cieszyć się bogatym życiem.

W Akademii Bogatego Człowieka premiujemy ludzi potrafiących się zaangażować i podejmować szybkie decyzję. Dlatego też zapisz się na listę informacyjną AKADEMII BOGATEGO CZŁOWIEKA już teraz, jeszcze przed jej premierą.

Tak, jestem zainteresowany Akademią Bogatego Człowieka


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *