Jesteś wybierany i wybierasz

jak wybrać dobrą ofertę?Najważniejsze pytanie, jakie powinieneś sobie zadać idąc na rozmowę rekrutacyjną nie jest pytanie o to ile ci zapłacą. Najważniejsze pytanie dla każdego szanującego się pracownika a zwłaszcza managera brzmi: Czy odpowiada mi kultura organizacyjna tej firmy? Czy mój system wartości jest zgodny z systemem wartości tej firmy?

Wypisz swoje oczekiwania jeszcze przed rozmową o pracę, abyś potem nie uległ łatwej pokusie zrezygnowania z ważnych dla siebie wartości pod wypływem impulsu czy dokonywania targów z samym sobą.
Moją najważniejszą wartością w pracy jest na przykład możliwość wdrażania własnych pomysłów i tworzenia czegoś wielkiego. Wiem, że mogłabym pracować dla niejednego pracodawcy o bardziej rozpoznawalnej marce na rynku, ale ta wartość w miejscu pracy ( i w życiu generalnie) jest dla mnie bezcenna.

Na rozmowie o pracę Twoim zadaniem jest więc nie tylko dobrze sprzedać swoją osobę, ale także poznać kulturę organizacyjną firmy, w której chcesz pracować. Bądź więc czuły na jej przejawy i obserwuj pracowników– to w jaki sposób się ubierają, jak się do siebie odnoszą, jakie ogólne wrażenie robi firma? Czytaj „między wierszami”, a właściwie między pytaniami, które zadaje Ci pracodawca. Sam w ten sposób zwraca Twoją uwagę na te aspekty funkcjonowania, które mają w firmie znaczenie.

Czy pyta Cię o pracę zespołową, asertywność, umiejętność podejmowania decyzji czy może o umiejętność rozwiązywania konfliktów, współpracę z trudnymi ludźmi i podporządkowanie się niepopularnym decyzjom? Jakich przymiotników używają opisując stanowisko pracy? Czy pyta o to, co jest dla Ciebie ważne? Czy daje Ci do zrozumienia, że się liczysz i masz znaczenie? Czy czujesz się jak na przesłuchaniu czy jak na rozmowie? Bardzo dużo o kulturze firmy mówi sposób, w jaki traktuje kandydatów do pracy. Możesz założyć, że podobnie traktuje swoich pracowników.

Pytania rekrutującego powiedzą Ci dużo o klimacie, w jaki przyjdzie Ci pracować. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, nie wahaj się zadawać pytań. o misję i wartości firmy, sposób podejmowania decyzji, procedury, system ocen.

Dlaczego jest to takie ważne? Pracujemy nie tylko dla pieniędzy. W pracy spędzamy połowę życia i należy zrobić wszystko by było to miejsce, w którym dobrze się czujemy. Zrób to dla swojego serca, bo warto.


Zaproszenie do Akademii Bogatego Człowieka


Zapraszam Cię do Akademii Bogatego CzłowiekaSkoro dotarłeś aż tutaj, zapraszam Cię do dokonania jeszcze jednego odkrycia. Za chwilę (jeszcze przed oficjalną premierą) otrzymasz link do naszego najnowszego projektu. Dzięki niemu znajdziesz odpowiedzi na pytania: jak mądrzej zarabiać, jak zdobyć lepszą pracę, jak awansować i dostać podwyżkę, jak odkryć i zrealizować własne pomysły na biznes, jak monetyzować swoją wiedzę, jak zacząć skutecznie inwestować i zarządzać zarobionymi pieniędzmi i co najważniejsze: jak prowadzić bogate życie.

Akademia Bogatego Człowieka, bo o niej piszę, to społeczność pozytywnych ludzi, którzy wierzą, że prowadzenie bogatego życia to wynik decyzji i konsekwentnego działania, a nie tylko ilości zarabianych pieniędzy. Ponieważ czytasz mojego bloga, z pewnością zależy Ci na tym aby więcej zarabiać i cieszyć się bogatym życiem.

W Akademii Bogatego Człowieka premiujemy ludzi potrafiących się zaangażować i podejmować szybkie decyzję. Dlatego też zapisz się na listę informacyjną AKADEMII BOGATEGO CZŁOWIEKA już teraz, jeszcze przed jej premierą.

Tak, jestem zainteresowany Akademią Bogatego Człowieka


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *