Jak odmówić kandydatowi do pracy?

Dość dużo osób pyta, jak odmówić przyjęcia oferty pracy, a Przemek zapytał w jaki sposób miło odmówić osobie, która nie nadaje się na stanowisko.

Polecam robić to mailowo, ale zdaję sobie sprawę z tego, że nie wszyscy korzystają z Internetu. Podziękuj za udział w rekrutacji i nie tłumacz się. A jeśli przekazujesz informację telefonicznie, nie wdawaj się w dyskusje. Trudno jest managerowi, który nie ma odpowiedniego przygotowania psychologicznego przekazać feedback obcej osobie, z którą rozmawiał kilkanaście, czasem kilkadziesiąt minut w sposób, który jej nie urazi a co więcej –  pozwoli rozwinąć skrzydła. Tylko w takiej sytuacji widzę sens podawania wyjaśnienia dla swojej decyzji rekrutacyjnej. Decyduje się na to bardzo niewiele rekrutujących.

A najczęściej podawanym powodem jest: „zdecydowaliśmy się zatrudnić lepszego kandydata/z lepszymi kwalifikacjami”. Jest to jednak bardziej skutek niż przyczyna nie zatrudnienia kandydata, więc możesz sobie darować podawanie takiego „powodu” i poprzestać na przekazaniu decyzji. Spokojnie i bez emocji.


Zaproszenie do Akademii Bogatego Człowieka


Zapraszam Cię do Akademii Bogatego CzłowiekaSkoro dotarłeś aż tutaj, zapraszam Cię do dokonania jeszcze jednego odkrycia. Za chwilę (jeszcze przed oficjalną premierą) otrzymasz link do naszego najnowszego projektu. Dzięki niemu znajdziesz odpowiedzi na pytania: jak mądrzej zarabiać, jak zdobyć lepszą pracę, jak awansować i dostać podwyżkę, jak odkryć i zrealizować własne pomysły na biznes, jak monetyzować swoją wiedzę, jak zacząć skutecznie inwestować i zarządzać zarobionymi pieniędzmi i co najważniejsze: jak prowadzić bogate życie.

Akademia Bogatego Człowieka, bo o niej piszę, to społeczność pozytywnych ludzi, którzy wierzą, że prowadzenie bogatego życia to wynik decyzji i konsekwentnego działania, a nie tylko ilości zarabianych pieniędzy. Ponieważ czytasz mojego bloga, z pewnością zależy Ci na tym aby więcej zarabiać i cieszyć się bogatym życiem.

W Akademii Bogatego Człowieka premiujemy ludzi potrafiących się zaangażować i podejmować szybkie decyzję. Dlatego też zapisz się na listę informacyjną AKADEMII BOGATEGO CZŁOWIEKA już teraz, jeszcze przed jej premierą.

Tak, jestem zainteresowany Akademią Bogatego Człowieka


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *