Co jest najważniejsze w CV?

Temat z brodą – o pisaniu CV powiedziano już chyba wszystko. Czy aby na pewno?

Pigułkę skutecznych rad na dobre CV wg 24 ekspertów możesz znaleźć w artykule, gdzie i ja zostałam poproszona o wypowiedź.

Angelika Śniegocka, dyrektor personalny i coach kariery w OdZeraDoManagera.pl

Pracodawca szuka w dobrym CV przede wszystkim odpowiedzi na pytanie, czy kandydat potencjalnie może spełnić oczekiwania pracodawcy. Jak wiadomo czas to pieniądz, więc rekrutujący nie jest w stanie spotkać się z każdym. Im mniej trzeba się domyślać czytając Twoje CV, tym masz większą szansę przejść wstępną selekcję aplikacji. Dlatego rady, by pisać spersonalizowane CV pod konkretną ofertę pracy mają głęboki sens.
Aby przejść pozytywnie proces selekcji CV wejdź w buty przyszłego szefa. Przeczytaj uważnie ogłoszenie o pracę (oczekiwania wobec kandydatów wymienione są zwykle w kolejności ich ważności) i zadaj sobie pytania – gdybyś Ty sam szukał takiej osoby do pracy, na jakie pytania chciałbyś uzyskać odpowiedź? I napisz to.
Oprócz tego, że pracujesz, to jeszcze żyjesz i zdobywasz doświadczenie, które może być przydatne dla pracodawcy (np. organizowanie akcji charytatywnej czy bycie kapitanem drużyny piłkarskiej). To uchyla rąbka tajemnicy, jakim człowiekiem jesteś i dużo mówi o Twoim potencjale.

Pozostałe wypowiedzi możesz przeczytać tutaj.


Zaproszenie do Akademii Bogatego Człowieka


Zapraszam Cię do Akademii Bogatego CzłowiekaSkoro dotarłeś aż tutaj, zapraszam Cię do dokonania jeszcze jednego odkrycia. Za chwilę (jeszcze przed oficjalną premierą) otrzymasz link do naszego najnowszego projektu. Dzięki niemu znajdziesz odpowiedzi na pytania: jak mądrzej zarabiać, jak zdobyć lepszą pracę, jak awansować i dostać podwyżkę, jak odkryć i zrealizować własne pomysły na biznes, jak monetyzować swoją wiedzę, jak zacząć skutecznie inwestować i zarządzać zarobionymi pieniędzmi i co najważniejsze: jak prowadzić bogate życie.

Akademia Bogatego Człowieka, bo o niej piszę, to społeczność pozytywnych ludzi, którzy wierzą, że prowadzenie bogatego życia to wynik decyzji i konsekwentnego działania, a nie tylko ilości zarabianych pieniędzy. Ponieważ czytasz mojego bloga, z pewnością zależy Ci na tym aby więcej zarabiać i cieszyć się bogatym życiem.

W Akademii Bogatego Człowieka premiujemy ludzi potrafiących się zaangażować i podejmować szybkie decyzję. Dlatego też zapisz się na listę informacyjną AKADEMII BOGATEGO CZŁOWIEKA już teraz, jeszcze przed jej premierą.

Tak, jestem zainteresowany Akademią Bogatego Człowieka


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *