Nie próbuj, po prostu rób!

Będąc coachem i wyznaczając swoim klientom zadania do wykonania pomiędzy sesjami często słyszę „No dobrze, spróbuję”. Zapala mi się wtedy w głowie czerwona lampka. Język jakiego używamy jest wiernym odzwierciedleniem naszego nastawienia. Jak często słyszysz „muszę” zamiast „chcę” albo „spróbuję to zrobić” zamiast „zrobię to”? Czy w zdaniu „spróbuję to zrobić” nie ma założenia, że może mi się nie udać? Czy nie słyszysz już w tle usprawiedliwień i wymówek, dlaczego nie poszło mi tak jak chciałam?

Jeśli chcesz osiągać spektakularne efekty jako lider, zacznij przysłuchiwać się językowi, jakiego używają Twoi współpracownicy. Jeśli ktoś jest całkowicie poświęcony czemuś, ma szczerą intencję aby to zrobić. I robi to. A jeśli tylko chce podjąć próbę, to znaczy że brakuje mu determinacji. Ludzie, którzy osiągają sukces wypowiadają się w sposób nie pozostawiający wątpliwości co do tego czy im się uda. Pozostali pozostawiają sobie otwarte drzwi, więc nie bądź zdziwiony, gdy rezultat będzie gorszy od zakładanego.

Jako lider nie tylko musisz mieć detektor na „spróbuję” u swoich pracowników, ale sam zadbaj o to by wypowiadać się w sposób świadczący o Twojej determinacji. Nawet jeśli nie wiesz czy uda się osiągnąć zamierzony cel, bezwarunkowe zaangażowanie tak jakby to było możliwe na 100% jest tym, co świadczy o Twojej sile. Będąc liderem bierzesz także odpowiedzialność za swoich pracowników i za to by wspierać ich w osiąganiu celów. Możesz im w tym pomóc od dzisiaj przestając akceptować słowa „spróbuję”…


Zaproszenie do Akademii Bogatego Człowieka


Zapraszam Cię do Akademii Bogatego CzłowiekaSkoro dotarłeś aż tutaj, zapraszam Cię do dokonania jeszcze jednego odkrycia. Za chwilę (jeszcze przed oficjalną premierą) otrzymasz link do naszego najnowszego projektu. Dzięki niemu znajdziesz odpowiedzi na pytania: jak mądrzej zarabiać, jak zdobyć lepszą pracę, jak awansować i dostać podwyżkę, jak odkryć i zrealizować własne pomysły na biznes, jak monetyzować swoją wiedzę, jak zacząć skutecznie inwestować i zarządzać zarobionymi pieniędzmi i co najważniejsze: jak prowadzić bogate życie.

Akademia Bogatego Człowieka, bo o niej piszę, to społeczność pozytywnych ludzi, którzy wierzą, że prowadzenie bogatego życia to wynik decyzji i konsekwentnego działania, a nie tylko ilości zarabianych pieniędzy. Ponieważ czytasz mojego bloga, z pewnością zależy Ci na tym aby więcej zarabiać i cieszyć się bogatym życiem.

W Akademii Bogatego Człowieka premiujemy ludzi potrafiących się zaangażować i podejmować szybkie decyzję. Dlatego też zapisz się na listę informacyjną AKADEMII BOGATEGO CZŁOWIEKA już teraz, jeszcze przed jej premierą.

Tak, jestem zainteresowany Akademią Bogatego Człowieka


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *