Typy pracowników a zaangażowanie

Harvard Business Review opublikował ciekawe wyniki badań przeprowadzone na grupie 180 tys pracowników, dzięki którym wyróżniono 4 kategorie pracowników jeśli chodzi o zaangażowanie.

Kierowca Formuły 1 jest prawie zawsze mocno zaangażowany w pracę i jest niemal idealnym pracownikiem. Każdy chciałby go sklonować. Ale jako manager musisz uważać na to by nie dopadło go wypalenie zawodowe, bo nie można cały czas być we wszystko zaangażowanym na 100%.

Tyczkarz to typ pracownika, który także mocno angażuje się w swoją pracę, ale z przerwami. Mobilizuje się wtedy, gdy jakieś zadanie wymaga jego zaangażowania i odpuszcza w innych sprawach. Będąc przełożonym takiego pracownika zadbaj o to, by zaangażować go w wiele spraw, tak by maksymalnie wykorzystać jego potencjał.

Długodystansowiec angażuje się w pracę długodystansowo, czyli bez fajerwerków.  Angażuj go więc w tak wiele przedsięwzięć jak możesz i dbaj o to by stale miał jakieś zadanie do wykonania.

Przeciętniacy tak naprawdę rzadko się angażują i, co więcej, swoim umiarkowanym optymizmem demotywują innych. Możesz włożyć wiele wysiłku w to by ich zaangażować, albo to sobie odpuścić i ich zwolnić. Nie żałuj jednak róż gdy płoną lasy…

Przeczytaj podobne wpisy:

Leave a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: