Brak doświadczenia i jak je zdobyć

Dostaję wiele pytań typu: „Pani Angeliko, co zrobić skoro nie mam doświadczenia w branży a wszyscy pracodawcy szukają osób z doświadczeniem? Skąd je wziąć?”. 

Podstawowa rada – nie siedzieć z założonymi rękami. Od siedzenia w domu jeszcze nikt nie nabrał doświadczenia. Jeśli nie masz pracy, za którą inni chcieliby Ci zapłacić, pracuj za darmo. Zdobycie doświadczenia jest Twoim priorytetem, potem będziesz myśleć o zarabianiu pieniędzy. 

Oto gdzie możesz zdobyć doświadczenie: 

wolontariat – nie musisz pracować w hospicjum ani w domu dziecka, by robić coś dobrego dla innych. Jest sporo zawodów, w których możesz udzielać porad za darmo lub świadczyć usługi nieodpłatnie. Zdobywasz w ten sposób doświadczenie, a to jest bezcenne. 

– organizacje branżowe – działając społecznie na rzecz organizacji dajesz się poznać od jak najlepszej strony. Inni, którzy obserwują Cię w działaniu mogą Ci pomóc znaleźć pracę. Widząc jak pracujesz mogą Cię komuś polecić. 

– staż – często nie wystarczy zapytać o staż w urzędzie pracy. Odwiedź kilka firm i sam poszukaj organizacji, która będzie chciała podjąć z Tobą współpracę. Jeśli nawet będzie to staż bezpłatny, będziesz miał szansę czegoś się nauczyć. 

– uczenie innych – przekazując innym swoją wiedzę sam się uczysz i utrwalasz swoje wiadomości. 

– prowadzenie konsultacji – darmowe konsultacje, doradztwo to także dobry sposób na zdobycie pierwszych doświadczeń. A także odkrycie, z jakimi tematami nie radzisz sobie dobrze i musisz się dokształcić. 

– freelancing – odwiedź stronę www.zlecenia.przez.net i poleć innym swoje usługi. Jeśli Twoja oferta będzie konkurencyjna cenowo, zdobędziesz pierwsze zlecenia i tak poszukiwane przez pracodawców doświadczenie.


Zaproszenie do Akademii Bogatego Człowieka


Zapraszam Cię do Akademii Bogatego CzłowiekaSkoro dotarłeś aż tutaj, zapraszam Cię do dokonania jeszcze jednego odkrycia. Za chwilę (jeszcze przed oficjalną premierą) otrzymasz link do naszego najnowszego projektu. Dzięki niemu znajdziesz odpowiedzi na pytania: jak mądrzej zarabiać, jak zdobyć lepszą pracę, jak awansować i dostać podwyżkę, jak odkryć i zrealizować własne pomysły na biznes, jak monetyzować swoją wiedzę, jak zacząć skutecznie inwestować i zarządzać zarobionymi pieniędzmi i co najważniejsze: jak prowadzić bogate życie.

Akademia Bogatego Człowieka, bo o niej piszę, to społeczność pozytywnych ludzi, którzy wierzą, że prowadzenie bogatego życia to wynik decyzji i konsekwentnego działania, a nie tylko ilości zarabianych pieniędzy. Ponieważ czytasz mojego bloga, z pewnością zależy Ci na tym aby więcej zarabiać i cieszyć się bogatym życiem.

W Akademii Bogatego Człowieka premiujemy ludzi potrafiących się zaangażować i podejmować szybkie decyzję. Dlatego też zapisz się na listę informacyjną AKADEMII BOGATEGO CZŁOWIEKA już teraz, jeszcze przed jej premierą.

Tak, jestem zainteresowany Akademią Bogatego Człowieka


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *