Kariera przyszłości

Coraz częściej moje koleżanki, których dzieci wybierają się teraz do liceum albo na studia, pytają mnie co będzie działo się na rynku pracy za kilka lat i gdzie mają „posyłać” swoje dzieci. Wróżką nie jestem i może okazać się, że nie mam racji, ale obserwując trendy na rynku pracy pokusiłabym się o następujące tezy: 

Kluczową kompetencją jest naprawdę dobra znajomość języka obcego, a najlepiej dwóch. Ostatnio słyszałam historię z rozmowy kwalifikacyjnej do jednej z warszawskich firm: Jaki zna Pan język obcy? – pyta rekrutujący. Angielski – odpowiada kandydat. „Ale obcy, mówię, obcy…”. No właśnie. Znajomość samego języka angielskiego to już za mało. 

Warto obserwować trendy i robić coś odmiennego niż wszyscy. Gdy wszyscy idą na zarządzanie, Ty idź na politechnikę. Gdy wszyscy studiują kierunki ścisłe, Ty zainteresuj się humanistycznymi. Trudno jest dzisiaj odpowiedzieć na pytanie jakich specjalistów będzie za dużo a jakich za mało za 5 lat. Bo o tym zadecydują kolejne mody i trendy. 

Rób cykliczny update swoich umiejętności. Nawet jeśli nie pracujesz w nowoczesnych technologiach Twoje umiejętności i wiedza nie odświeżane starzeją się. Nie dopuść do tego i cały czas się dokształcaj. Jeśli teraz masz pracę, bądź przygotowany na to że wcześniej czy później znajdziesz się ponownie na rynku pracy. I będziesz musiał konkurować z innymi. Bądź do tej konfrontacji dobrze przygotowany. 

Rozważ założenie własnej firmy albo pracę w roli współpracownika (freelancera). To da Ci możliwość większej decyzyjności w kwestii tego dla kogo, ile i gdzie będziesz pracować. 

Tak naprawdę najważniejszym działaniem w trakcie całego życia zawodowego jest trzymanie ręki na pulsie. Rynkiem pracy nie należy interesować się tylko wtedy, gdy szuka się pracy, ale cały czas.

 


Zaproszenie do Akademii Bogatego Człowieka


Zapraszam Cię do Akademii Bogatego CzłowiekaSkoro dotarłeś aż tutaj, zapraszam Cię do dokonania jeszcze jednego odkrycia. Za chwilę (jeszcze przed oficjalną premierą) otrzymasz link do naszego najnowszego projektu. Dzięki niemu znajdziesz odpowiedzi na pytania: jak mądrzej zarabiać, jak zdobyć lepszą pracę, jak awansować i dostać podwyżkę, jak odkryć i zrealizować własne pomysły na biznes, jak monetyzować swoją wiedzę, jak zacząć skutecznie inwestować i zarządzać zarobionymi pieniędzmi i co najważniejsze: jak prowadzić bogate życie.

Akademia Bogatego Człowieka, bo o niej piszę, to społeczność pozytywnych ludzi, którzy wierzą, że prowadzenie bogatego życia to wynik decyzji i konsekwentnego działania, a nie tylko ilości zarabianych pieniędzy. Ponieważ czytasz mojego bloga, z pewnością zależy Ci na tym aby więcej zarabiać i cieszyć się bogatym życiem.

W Akademii Bogatego Człowieka premiujemy ludzi potrafiących się zaangażować i podejmować szybkie decyzję. Dlatego też zapisz się na listę informacyjną AKADEMII BOGATEGO CZŁOWIEKA już teraz, jeszcze przed jej premierą.

Tak, jestem zainteresowany Akademią Bogatego Człowieka


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *