Chcę awansować i jak to powiedzieć?

Bartosz pyta, w jaki sposób ma dać po sobie poznać, że jego celem jest awans na stanowisko kierownicze?

Z kontekstu pytania wynika, że mówimy o rozmowie w obecnym miejscu pracy a nie rekrutacji do innej firmy.

Jeśli w Twojej firmie są rekrutacje wewnętrzne, to oczywiście dajesz sygnał przez to, że się zgłaszasz. Zawsze warto przed wysłaniem aplikacji uprzedzić swojego przełożonego, iż rozważa się taką opcję. Z punktu widzenia Waszych relacji lepiej jest, aby dowiedział się o tym od Ciebie niż od innej osoby. Nikt nie lubi być zaskakiwany.

Zakładam jednak, że nie ma w Twojej firmie polityki rekrutacji wewnętrznych, a awans otrzymuje się „ze wskazania” i stąd to pytanie. Jeśli funkcjonuje roczna rozmowa oceniająca, to jest dobry moment, aby wyrazić swoje zainteresowanie stanowiskiem kierowniczym. Jeśli nie – możesz sam poprosić swojego szefa o taką rozmowę.

Unikałabym radykalnej demonstracji swoich ambicji w taki sposób, że albo mnie awansujecie albo się zwolnię. Wspomniałabym o awansie jako o swoim celu w perspektywie roku czy dwóch lat, zapytała o szanse na rozwój w firmie i posłuchała co przełożony ma do powiedzenia. Warto wtedy nie sprawiać wrażenia, że jest się desperatem, bez względu na to co się usłyszy. A nie zawsze będzie to coś, co chciałbyś usłyszeć.

Znane są przypadki, gdy kandydaci, którym nie poszło na rekrutacji na wyższe stanowisko zostali zwolnieni, bo nikt już im nie wierzył, że po porażce będą w stanie angażować się równie mocno w swoje dotychczasowe obowiązki. Nie mówię, że może być to Twoim udziałem, a piszę o tym dlatego, że zawsze warto na taką rozmowę spojrzeć także oczami swojego szefa. Z tej perspektywy wiele spraw wygląda naprawdę inaczej:)

Życzę powodzenia!
Zaproszenie do Akademii Bogatego Człowieka


Zapraszam Cię do Akademii Bogatego CzłowiekaSkoro dotarłeś aż tutaj, zapraszam Cię do dokonania jeszcze jednego odkrycia. Za chwilę (jeszcze przed oficjalną premierą) otrzymasz link do naszego najnowszego projektu. Dzięki niemu znajdziesz odpowiedzi na pytania: jak mądrzej zarabiać, jak zdobyć lepszą pracę, jak awansować i dostać podwyżkę, jak odkryć i zrealizować własne pomysły na biznes, jak monetyzować swoją wiedzę, jak zacząć skutecznie inwestować i zarządzać zarobionymi pieniędzmi i co najważniejsze: jak prowadzić bogate życie.

Akademia Bogatego Człowieka, bo o niej piszę, to społeczność pozytywnych ludzi, którzy wierzą, że prowadzenie bogatego życia to wynik decyzji i konsekwentnego działania, a nie tylko ilości zarabianych pieniędzy. Ponieważ czytasz mojego bloga, z pewnością zależy Ci na tym aby więcej zarabiać i cieszyć się bogatym życiem.

W Akademii Bogatego Człowieka premiujemy ludzi potrafiących się zaangażować i podejmować szybkie decyzję. Dlatego też zapisz się na listę informacyjną AKADEMII BOGATEGO CZŁOWIEKA już teraz, jeszcze przed jej premierą.

Tak, jestem zainteresowany Akademią Bogatego Człowieka


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *