Jak zrezygnować z pracy?

Można by pomyśleć, że nic bardziej prostszego niż zrezygnować z pracy. Ale ilość pytań, jaką otrzymuję na ten temat świadczy o tym, że sprawia to wielu osobom problem.

Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy nie warto palić za sobą mostów, bo nigdy nie wiesz kiedy i z kim przyjdzie Ci pracować za kilka lat. Dlatego tak ważne jest, by umieć dobrze rozstać się z firmą.

Składając wypowiedzenie u swojego przełożonego, powstrzymaj się od zjadliwych komentarzy w stylu „mam nadzieję, że w nowej firmie bardziej docenią moją pracę”. Choćby nawet źle Ci się pracowało, staraj się pozostawić po sobie dobre wspomnienie. Pomyśl o tym, co firma zrobiła dla Ciebie dobrego i podziękuj za to. Choć może Ci się wydawać to w tym momencie mało prawdopodobne, nigdy nie wiesz, kiedy Twój były szef będzie mógł Ci wyświadczyć przysługę (i na przykład udzielić telefonicznych referencji dla kolejnego pracodawcy).

Informując o swojej decyzji nie zapomnij zapytać komu masz przekazać swoje obowiązki. Nie zachowuj się w sposób „po mnie to choćby i potop”. Jeśli pozostał Ci niewykorzystany urlop, to jest to dobry moment na dokonanie uzgodnień czy go wykorzystasz czy też pracodawca wypłaci Ci ekwiwalent.

Rozlicz się z firmą z pobranych kluczy, kart dostępu, komputera czy innych powierzonych Ci przedmiotów. Jeśli rozstajesz się ze swoim pracodawcą w dobrej atmosferze, od razu także poproś o pisemne referencje.

Nie ulegaj pokusie obniżania lotów po złożonym wypowiedzeniu. Do końca umowy pracuj solidnie i uczciwie, zostawiając po sobie jak najlepsze wspomnienie.


Zaproszenie do Akademii Bogatego Człowieka


Zapraszam Cię do Akademii Bogatego CzłowiekaSkoro dotarłeś aż tutaj, zapraszam Cię do dokonania jeszcze jednego odkrycia. Za chwilę (jeszcze przed oficjalną premierą) otrzymasz link do naszego najnowszego projektu. Dzięki niemu znajdziesz odpowiedzi na pytania: jak mądrzej zarabiać, jak zdobyć lepszą pracę, jak awansować i dostać podwyżkę, jak odkryć i zrealizować własne pomysły na biznes, jak monetyzować swoją wiedzę, jak zacząć skutecznie inwestować i zarządzać zarobionymi pieniędzmi i co najważniejsze: jak prowadzić bogate życie.

Akademia Bogatego Człowieka, bo o niej piszę, to społeczność pozytywnych ludzi, którzy wierzą, że prowadzenie bogatego życia to wynik decyzji i konsekwentnego działania, a nie tylko ilości zarabianych pieniędzy. Ponieważ czytasz mojego bloga, z pewnością zależy Ci na tym aby więcej zarabiać i cieszyć się bogatym życiem.

W Akademii Bogatego Człowieka premiujemy ludzi potrafiących się zaangażować i podejmować szybkie decyzję. Dlatego też zapisz się na listę informacyjną AKADEMII BOGATEGO CZŁOWIEKA już teraz, jeszcze przed jej premierą.

Tak, jestem zainteresowany Akademią Bogatego Człowieka


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *