Pracownik pracuje powoli

Na jednej z grup dyskusyjnych GoldenLine pojawiło się ciekawe pytanie: o sposób postępowania z pracownikami,  których podejście do pracy nie spełnia oczekiwań. Czytelniczka podała przykład osoby, która pracuje poprawnie, nie popełnia błędów, ale pracuje powoli, woli zrobić mniej niż więcej i pod tym względem „odstaje” od reszty zespołu.. I zapytała, co zrobić z takimi pracownikami? Pracować z nimi,  poświęcać im więcej czasu, motywować, bardziej sprawdzać, czy po prostu zwalniać?

Poleciłam jej książkę Jima Collinsa „Od dobrego do wielkiego”. Tam jest odpowiedź na to pytanie.

Jestem za tym, by „zabrać do autobusu” (to metafora z książki) tylko tych, którym CHCE się pracować. Dążyć do stworzenia miejsca do pracy dla zaangażowanych ludzi, a nie dla tych, którzy oszczędzają się w pracy, bo w domu mają ciekawsze rzeczy do zrobienia.

Prowadzenie takiej długofalowej polityki przynosi efekty w postaci wzrostu efektywności pracy. A co należy robić? Dokładnie to, co napisała Czytelniczka i to w takiej kolejności – dawać szansę i poświęcać czas na początku, kontrolować i egzekwować realizację przyjętych założeń,  a jeśli to nie przynosi efektów… pozwolić realizować się poza firmą.

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że niektórzy trafili do Twojej czy mojej firmy przez przypadek i zostali w niej tylko przez zasiedzenie. Lepiej jest więc pomóc im rozwinąć skrzydła w innym miejscu.

Brutalne, ale prawdziwe.


Zaproszenie do Akademii Bogatego Człowieka


Zapraszam Cię do Akademii Bogatego CzłowiekaSkoro dotarłeś aż tutaj, zapraszam Cię do dokonania jeszcze jednego odkrycia. Za chwilę (jeszcze przed oficjalną premierą) otrzymasz link do naszego najnowszego projektu. Dzięki niemu znajdziesz odpowiedzi na pytania: jak mądrzej zarabiać, jak zdobyć lepszą pracę, jak awansować i dostać podwyżkę, jak odkryć i zrealizować własne pomysły na biznes, jak monetyzować swoją wiedzę, jak zacząć skutecznie inwestować i zarządzać zarobionymi pieniędzmi i co najważniejsze: jak prowadzić bogate życie.

Akademia Bogatego Człowieka, bo o niej piszę, to społeczność pozytywnych ludzi, którzy wierzą, że prowadzenie bogatego życia to wynik decyzji i konsekwentnego działania, a nie tylko ilości zarabianych pieniędzy. Ponieważ czytasz mojego bloga, z pewnością zależy Ci na tym aby więcej zarabiać i cieszyć się bogatym życiem.

W Akademii Bogatego Człowieka premiujemy ludzi potrafiących się zaangażować i podejmować szybkie decyzję. Dlatego też zapisz się na listę informacyjną AKADEMII BOGATEGO CZŁOWIEKA już teraz, jeszcze przed jej premierą.

Tak, jestem zainteresowany Akademią Bogatego Człowieka


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *