Rozdawaj kanapki-:)

W teorii zarządzania mówi się o kanapce motywacyjnej, czyli przeplatania feedbacku pozytywnego negatywnym (co ważne – nie odwrotnie!). Nasz mózg lepiej pamięta informacje negatywne niż pozytywne, co oznacza, że tych pozytywnych należy dostarczyć więcej, aby były zapamiętane.

Jeśli przekażesz pracownikowi tylko dwie informacje – jedną dobrą, drugą złą, możesz być pewny, że zapamięta tylko złą i będzie uważać Twoją ocenę za niesprawiedliwą. Jeśli jednak wskażesz mu dwie rzeczy, za które go cenisz i jeden obszar, w którym oczekujesz poprawy, uzna Cię dobrego szefa, bo taka proporcja wyda mu się sprawiedliwą.

Jeśli konstruujesz plan naprawczy dla pracownika, określ dokładnie jakich efektów oczekujesz na poszczególnych etapach tej drogi. Inaczej brzmi komunikat „ Jeśli w ciągu 3 miesięcy nie podniesiesz swojej wydajności, będę musiał cię zwolnić”, niż „W ciągu 3 miesięcy oczekuję, że twoje wyniki będą na poziomie …. Aby osiągnąć taki rezultat, proponuję, abyś w pierwszym miesiącu planu naprawczego zrealizował wynik…, w drugim…., w trzecim…. Będziemy co miesiąc spotykać się i dokonywać podsumowania Twoich postępów. Jeśli masz jakiś pomysł na to jak mogę Ci pomóc osiągnąć ten cel, chętnie o tym z Tobą porozmawiam.”

Stopniowanie wymagań pozwala rozłożyć duże, obezwładniające często pracownika zadanie na mniejsze etapy, śledzić postępy na bieżąco i cieszyć się sukcesami. Pozwala to pracownikowi dostrzec światełko w tunelu (i nie są to światła nadjeżdżającego pociągu:)).


Zaproszenie do Akademii Bogatego Człowieka


Zapraszam Cię do Akademii Bogatego CzłowiekaSkoro dotarłeś aż tutaj, zapraszam Cię do dokonania jeszcze jednego odkrycia. Za chwilę (jeszcze przed oficjalną premierą) otrzymasz link do naszego najnowszego projektu. Dzięki niemu znajdziesz odpowiedzi na pytania: jak mądrzej zarabiać, jak zdobyć lepszą pracę, jak awansować i dostać podwyżkę, jak odkryć i zrealizować własne pomysły na biznes, jak monetyzować swoją wiedzę, jak zacząć skutecznie inwestować i zarządzać zarobionymi pieniędzmi i co najważniejsze: jak prowadzić bogate życie.

Akademia Bogatego Człowieka, bo o niej piszę, to społeczność pozytywnych ludzi, którzy wierzą, że prowadzenie bogatego życia to wynik decyzji i konsekwentnego działania, a nie tylko ilości zarabianych pieniędzy. Ponieważ czytasz mojego bloga, z pewnością zależy Ci na tym aby więcej zarabiać i cieszyć się bogatym życiem.

W Akademii Bogatego Człowieka premiujemy ludzi potrafiących się zaangażować i podejmować szybkie decyzję. Dlatego też zapisz się na listę informacyjną AKADEMII BOGATEGO CZŁOWIEKA już teraz, jeszcze przed jej premierą.

Tak, jestem zainteresowany Akademią Bogatego Człowieka


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *