10 działań przyspieszających karierę cz.II

Poznaj kolejne działania przyspieszające karierę.

6. Zgłoś się na ochotnika do jakiegoś projektu/wolontariatu w swojej firmie

Zorganizowanie okolicznościowej imprezy integracyjnej, bycie przedstawicielem ZFŚS czy poprowadzenie akcji z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu w lokalny domu dziecka jest dla ciebie dodatkową pracą po godzinach. Zdobycie doświadczenia w takim przedsięwzięciu, liderowanie mu daje Ci nie tylko świetną okazję do sprawdzenia się i nabywania nowych umiejętności, ale także czyni Cię osobą widoczną i rozpoznawalną w firmie. Także dla potencjalnych przyszłych szefów.

7. Daj wykład na konferencji

Bycie zaproszonym jako prelegent na branżową konferencję otacza Twoje nazwisko splendorem podobnym do tego jakie daje pisanie artykułów na serwisy branżowe w sieci.

 8. Wykształć swojego następcę

Większość pracowników uwielbia być niezastąpionymi. Przywołują historie następców, którzy wdrożeni do pracy wysadzali z siodła doświadczonych (a więc i lepiej opłacanych) specjalistów. Prawda jest taka, że nie wystarczy szkolić sobie następców – samemu też należy iść do przodu.

Jeśli nie masz w firmie kogoś, kto może Cię zastąpić – nigdzie nie awansujesz. W Twoim głęboko pojętym interesie jest więc, abyś znalazł czas i motywację do tego by dać sobie szansę na skok w górę.

 9. Nie wdawaj się w biurowe rozgrywki
W języku kompetencji istnieje pojęcie „political-savvy” co w wolnym tłumaczeniu oznacza zmysł polityczny. Miej oczy i uszy otwarte i więcej słuchaj niż mów. Jeśli nie jesteś wytrawnym graczem biurowym, wycofuj się z biurowych rozgrywek. Przyglądaj im się raczej z boku niż włączaj.

 10. Jeśli masz jakąś pasję, pisz bloga

Posiadanie własnej strony internetowej, na której będziesz pisać wokół tematów z Twoich zawodowych zainteresowań jest dobrym pomysłem na to, by przykuć zainteresowanie potencjalnego pracodawcy. Prowadzenie własnego bloga rozwija nie tylko Twoje kompetencje zawodowe, ale jest świetnym sposobem na poznawanie ciekawych ludzi, dzielących Twoje pasje (a może i przyszłego pracodawcy).

Przeczytaj podobne wpisy:

Leave a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: