10 działań przyspieszających karierę cz.II

Poznaj kolejne działania przyspieszające karierę.

6. Zgłoś się na ochotnika do jakiegoś projektu/wolontariatu w swojej firmie

Zorganizowanie okolicznościowej imprezy integracyjnej, bycie przedstawicielem ZFŚS czy poprowadzenie akcji z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu w lokalny domu dziecka jest dla ciebie dodatkową pracą po godzinach. Zdobycie doświadczenia w takim przedsięwzięciu, liderowanie mu daje Ci nie tylko świetną okazję do sprawdzenia się i nabywania nowych umiejętności, ale także czyni Cię osobą widoczną i rozpoznawalną w firmie. Także dla potencjalnych przyszłych szefów.

7. Daj wykład na konferencji

Bycie zaproszonym jako prelegent na branżową konferencję otacza Twoje nazwisko splendorem podobnym do tego jakie daje pisanie artykułów na serwisy branżowe w sieci.

 8. Wykształć swojego następcę

Większość pracowników uwielbia być niezastąpionymi. Przywołują historie następców, którzy wdrożeni do pracy wysadzali z siodła doświadczonych (a więc i lepiej opłacanych) specjalistów. Prawda jest taka, że nie wystarczy szkolić sobie następców – samemu też należy iść do przodu.

Jeśli nie masz w firmie kogoś, kto może Cię zastąpić – nigdzie nie awansujesz. W Twoim głęboko pojętym interesie jest więc, abyś znalazł czas i motywację do tego by dać sobie szansę na skok w górę.

 9. Nie wdawaj się w biurowe rozgrywki
W języku kompetencji istnieje pojęcie „political-savvy” co w wolnym tłumaczeniu oznacza zmysł polityczny. Miej oczy i uszy otwarte i więcej słuchaj niż mów. Jeśli nie jesteś wytrawnym graczem biurowym, wycofuj się z biurowych rozgrywek. Przyglądaj im się raczej z boku niż włączaj.

 10. Jeśli masz jakąś pasję, pisz bloga

Posiadanie własnej strony internetowej, na której będziesz pisać wokół tematów z Twoich zawodowych zainteresowań jest dobrym pomysłem na to, by przykuć zainteresowanie potencjalnego pracodawcy. Prowadzenie własnego bloga rozwija nie tylko Twoje kompetencje zawodowe, ale jest świetnym sposobem na poznawanie ciekawych ludzi, dzielących Twoje pasje (a może i przyszłego pracodawcy).


Zaproszenie do Akademii Bogatego Człowieka


Zapraszam Cię do Akademii Bogatego CzłowiekaSkoro dotarłeś aż tutaj, zapraszam Cię do dokonania jeszcze jednego odkrycia. Za chwilę (jeszcze przed oficjalną premierą) otrzymasz link do naszego najnowszego projektu. Dzięki niemu znajdziesz odpowiedzi na pytania: jak mądrzej zarabiać, jak zdobyć lepszą pracę, jak awansować i dostać podwyżkę, jak odkryć i zrealizować własne pomysły na biznes, jak monetyzować swoją wiedzę, jak zacząć skutecznie inwestować i zarządzać zarobionymi pieniędzmi i co najważniejsze: jak prowadzić bogate życie.

Akademia Bogatego Człowieka, bo o niej piszę, to społeczność pozytywnych ludzi, którzy wierzą, że prowadzenie bogatego życia to wynik decyzji i konsekwentnego działania, a nie tylko ilości zarabianych pieniędzy. Ponieważ czytasz mojego bloga, z pewnością zależy Ci na tym aby więcej zarabiać i cieszyć się bogatym życiem.

W Akademii Bogatego Człowieka premiujemy ludzi potrafiących się zaangażować i podejmować szybkie decyzję. Dlatego też zapisz się na listę informacyjną AKADEMII BOGATEGO CZŁOWIEKA już teraz, jeszcze przed jej premierą.

Tak, jestem zainteresowany Akademią Bogatego Człowieka


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *