Mój szef mnie nie chwali

Masz szefa, który nigdy nie chwali Cię za dobrze wykonaną pracę? Choć kiepskie to pocieszenie, nie jesteś sam. Chwalenie pracowników to dla wielu trudne zadanie. Żyjemy w trybie korekty i wyszukiwania błędów. Ale to nie znaczy, że nic z tym nie możesz zrobić. Zamiast marnować swoją energię na narzekanie w firmowej kuchni na to jak nieludzkiego masz szefa, wypróbuj kilka wskazówek, które subtelnie naprowadzą go na właściwe tory.

Pochwal się sam przed szefem za dobrze wykonaną pracę – fakt, że on sam Cię nie chwali może po prostu oznaczać, że nie wie dokładnie, czym się zajmujesz.

Dziel się z szefem informacjami o tym nad czym pracujesz w danym tygodniu –  co poniedziałek ustal z nim kalendarz zadań na dany tydzień lub wysyłaj mailem informację o tym nad czym będziesz pracować w danym tygodniu. Dasz mu w ten sposób jasny obraz tego czym zajmujesz się w pracy – może Cię to zdziwić, ale wielu szefów nie do końca zdaje sobie sprawę z tego co robią ich pracownicy w czasie pracy.

Daj dobry przykład  – sam gratuluj szefowi za jego osiągnięcia. To być może przypomni mu, że istnieje coś takiego jak pochwała.

Gratuluj swoim współpracownikom w obecności szefa –  w ten sposób wprowadzasz kulturę chwalenia w swoim najbliższym otoczeniu.  

Pracuj nad usprawnieniem komunikacji pomiędzy Wami – proś o spotkania, doprecyzowanie celów,  zwłaszcza gdy komunikacja nie jest mocną stroną Twojego szefa.

Szukaj sojuszu z HR – jeśli w Twojej firmie zostanie wprowadzona formalnie ocena roczna, będziesz miał przynajmniej okazję raz do roku porozmawiać ze swoim szefem o swoich osiągnięciach i usłyszeć przy tej okazji dobre słowo.

Wypróbuj aluzję – „Jaką masz ciężką pracę  – to musi być trudne tak zarządzać ludźmi, nie wiedziałbym od czego zacząć. Trudno jest tak przyjść do pracy i po prostu powiedzieć „Hej, Marcin, zrobiłeś kawał dobrej roboty”. Twój szef może pomyśleć, że zwariowałeś, ale może to dać mu do myślenia – oczywiście, zakładając, że jest inteligentny.

A jeśli to nie pomoże…

–  Bądź wprost – powiedz swojemu szefowi czego dokładnie potrzebujesz. Tak jak we wszystkich ludzkich relacjach, nie możemy oczekiwać że inni wokół nas domyślą się, czego nam potrzeba, dopóki im tego jasno nie zakomunikujemy.

Jeśli nawet to nie pomoże – uciekaj od niego z tej firmy:)


Zaproszenie do Akademii Bogatego Człowieka


Zapraszam Cię do Akademii Bogatego CzłowiekaSkoro dotarłeś aż tutaj, zapraszam Cię do dokonania jeszcze jednego odkrycia. Za chwilę (jeszcze przed oficjalną premierą) otrzymasz link do naszego najnowszego projektu. Dzięki niemu znajdziesz odpowiedzi na pytania: jak mądrzej zarabiać, jak zdobyć lepszą pracę, jak awansować i dostać podwyżkę, jak odkryć i zrealizować własne pomysły na biznes, jak monetyzować swoją wiedzę, jak zacząć skutecznie inwestować i zarządzać zarobionymi pieniędzmi i co najważniejsze: jak prowadzić bogate życie.

Akademia Bogatego Człowieka, bo o niej piszę, to społeczność pozytywnych ludzi, którzy wierzą, że prowadzenie bogatego życia to wynik decyzji i konsekwentnego działania, a nie tylko ilości zarabianych pieniędzy. Ponieważ czytasz mojego bloga, z pewnością zależy Ci na tym aby więcej zarabiać i cieszyć się bogatym życiem.

W Akademii Bogatego Człowieka premiujemy ludzi potrafiących się zaangażować i podejmować szybkie decyzję. Dlatego też zapisz się na listę informacyjną AKADEMII BOGATEGO CZŁOWIEKA już teraz, jeszcze przed jej premierą.

Tak, jestem zainteresowany Akademią Bogatego Człowieka


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *