Złote zasady zarządzania karierą

Ci którzy ich przestrzegają mają większe szanse wypłynięcia na szerokie wody kariery. Ci którzy je lekceważą, pozostają rozczarowani i żyją iluzją. 

1. Rób co roku przegląd swoich osiągnięć. Co udało mi się osiągnąć? Jakie postępy w umiejętnościach poczyniłem? Bądź dla siebie bezlitosny i nie uciekaj w usprawiedliwienia. Czy ktoś z Twojego otoczenia w pracy zrobił dla swojej kariery więcej? Jeśli tak, to jak tego dokonał?

2. Czy jesteś wystarczająco znany osobom, które mają głos w sprawie awansów w firmie? Super, że szef Cię chwali, ale jeśli nie wie o Tobie nic jego szef, to nie przyjdzie mu do głowy Twoje nazwisko gdy będzie rozważał kandydatów na nowe stanowisko. Podobnie z działem HR – daj się poznać wszystkim, którzy mogą mieć wpływ na Twoją ścieżkę kariery. Jeśli ludzie znają Twoją twarz, bardziej skłonni są Ci ufać.

3. Miej oczy i uszy otwarte na sygnały. Czasem myślisz, że coś idzie w dobrą stronę, ale to jest błędna interpretacja. Dla niektórych bycie niezastąpionym wcale nie jest powodem do dumy – może to być zwykła wymówka do tego, by trzymać Cię przez kilka lat na tym samym stanowisku. Zastanów się więc ile znaczysz dla firmy i o czym tak naprawdę świadczy uznanie, jakie otrzymujesz.

4. Sprawdzaj rynek przynajmniej raz w roku. Jeśli nie wiesz co jest dostępne na rynku, omijają Cię okazje. Utrzymuj swoje umiejętności kandydata do pracy na wysokim poziomie i znaj swoją wartość poza firmą. Spotykaj się z headhunterami po to by przetestować rynek. Jeśli będziesz na bieżąco, znacznie łatwiej będzie Ci wypatrzeć prawdziwą okazję we właściwym momencie.


Zaproszenie do Akademii Bogatego Człowieka


Zapraszam Cię do Akademii Bogatego CzłowiekaSkoro dotarłeś aż tutaj, zapraszam Cię do dokonania jeszcze jednego odkrycia. Za chwilę (jeszcze przed oficjalną premierą) otrzymasz link do naszego najnowszego projektu. Dzięki niemu znajdziesz odpowiedzi na pytania: jak mądrzej zarabiać, jak zdobyć lepszą pracę, jak awansować i dostać podwyżkę, jak odkryć i zrealizować własne pomysły na biznes, jak monetyzować swoją wiedzę, jak zacząć skutecznie inwestować i zarządzać zarobionymi pieniędzmi i co najważniejsze: jak prowadzić bogate życie.

Akademia Bogatego Człowieka, bo o niej piszę, to społeczność pozytywnych ludzi, którzy wierzą, że prowadzenie bogatego życia to wynik decyzji i konsekwentnego działania, a nie tylko ilości zarabianych pieniędzy. Ponieważ czytasz mojego bloga, z pewnością zależy Ci na tym aby więcej zarabiać i cieszyć się bogatym życiem.

W Akademii Bogatego Człowieka premiujemy ludzi potrafiących się zaangażować i podejmować szybkie decyzję. Dlatego też zapisz się na listę informacyjną AKADEMII BOGATEGO CZŁOWIEKA już teraz, jeszcze przed jej premierą.

Tak, jestem zainteresowany Akademią Bogatego Człowieka


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *