Branże z przyszłością

Marcin pyta:

 W jakiej branży najlepiej zaprezentować swoje zdolności organizacyjne potencjalnym poważnym, pracodawcom?

 Bardzo dobre pytanie, bo planując rozwój swojej kariery warto te plany oprzeć na solidnych fundamentach czyli prognozach rozwoju gospodarki europejskiej. W ciągu najbliższych lat czeka nas gruntowna przebudowa rynku pracy. Z systemu opartego głównie na pracy fizycznej wchodzimy w system oparty na wiedzy.

Państwa UE, w tym także PL, przyjęły dokument zwany strategią lizbońską, którego rozwinięciem jest strategia UE 2020. Celem obu tych strategii jest doprowadzenie gospodarki europejskiej do stanu rozkwitu, innowacyjności i konkurencyjności przewyższającej gospodarkę USA.

Aby gospodarka strefy euro mogła konkurować z amerykańską, musi ona zostać oparta na zarządzaniu wiedzą i tworzeniu nowych miejsc pracy w obszarach wysokich technologii. W tych branżach najszybciej też wzrośnie zatrudnienie.

Z jednej strony więc będzie coraz większy popyt na elektroników czy informatyków, z drugiej na szkoleniowców, trenerów, specjalistów od e-learningu, czy ekspertów od technologii dydaktycznych. Z kolei dalsze wydłużanie się długości życia Europejczyków zwiększy popyt na specjalistów od usług związanych z poprawą jakości ludzkiego życia, terapeutów, dietetyków, opiekunów, personel medyczny.

Do najbardziej poszukiwanych kompetencji na rynku pracy należy już teraz – i ten proces się wzmocni –  umiejętność zarządzania wiedzą, znajomość technologii informatycznych, przedsiębiorczość, umiejętność pracy w zespole, umiejętność funkcjonowania w międzynarodowym środowisku i znajomość języków.

Rynek pracy zmierza w kierunku znacznie większej elastyczności w zakresie miejsca zatrudnienia, czasu pracy czy wykonywanego zawodu. Wygrają na nim ci, którzy będą potrafili dostosować się do zmian a więc będą otwarci na zmianę zawodu czy zmianę miejsca zamieszkania po to by dostać lepszą pracę.

Najlepiej więc być przygotowanym na szybką zmianę planów co do swojej kariery, gdy zaistnieje taka konieczność.


Zaproszenie do Akademii Bogatego Człowieka


Zapraszam Cię do Akademii Bogatego CzłowiekaSkoro dotarłeś aż tutaj, zapraszam Cię do dokonania jeszcze jednego odkrycia. Za chwilę (jeszcze przed oficjalną premierą) otrzymasz link do naszego najnowszego projektu. Dzięki niemu znajdziesz odpowiedzi na pytania: jak mądrzej zarabiać, jak zdobyć lepszą pracę, jak awansować i dostać podwyżkę, jak odkryć i zrealizować własne pomysły na biznes, jak monetyzować swoją wiedzę, jak zacząć skutecznie inwestować i zarządzać zarobionymi pieniędzmi i co najważniejsze: jak prowadzić bogate życie.

Akademia Bogatego Człowieka, bo o niej piszę, to społeczność pozytywnych ludzi, którzy wierzą, że prowadzenie bogatego życia to wynik decyzji i konsekwentnego działania, a nie tylko ilości zarabianych pieniędzy. Ponieważ czytasz mojego bloga, z pewnością zależy Ci na tym aby więcej zarabiać i cieszyć się bogatym życiem.

W Akademii Bogatego Człowieka premiujemy ludzi potrafiących się zaangażować i podejmować szybkie decyzję. Dlatego też zapisz się na listę informacyjną AKADEMII BOGATEGO CZŁOWIEKA już teraz, jeszcze przed jej premierą.

Tak, jestem zainteresowany Akademią Bogatego Człowieka


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *